Kilkukilometrowy korek na trasie S1 do lotniska Pyrzowice
Na trasie S1 trwają prace budowlane, które powoduję spore utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w stronę lotniska Pyrzowice. Obecnie sznur aut ma już kilka kilometrów – wszystko z powodu budowy w tym miejscu drugiego pasa jezdni. Ruch odbywa się teraz bardzo powoli.
Osoby, które spieszą się na samolot powinny uwzględnić korek w planowaniu podróży w stronę lotniska.
Przebudowa trasy jest konieczna, ponieważ tak ważna droga ekspresowa posiadała tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Budowę prowadzi konsorcjum Rubau Polska i Construcciones Rubau z Hiszpanii, a obecnie wzdłuż trasy przeprowadzane są prace ziemne. Prawdopodobną przyczyną utrudnień są prace przeprowadzone przy wiadukcie w Mierzęcicach, ponieważ nie ma tam wystarczająco dużo miejsca na rozstawienie sprzętu.
Na razie nie ma informacji jak długo potrwają utrudnienia.

![Śląska Manifa 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/slaska-manifa-2026-83.webp)
![XIII Bieg Śląskich Aniołów za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/XII-Bieg-Slaskich-Aniolow-134.webp)
![parkrun Katowice - edycja na Dzień Kobiet 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/parkrun-Katowice-na-dzien-kobiet-2026-122.webp)





![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz