Mł. chor. Marcin Skwarczyński z 13 Śląskiej Brygady na NATO Chess Championship

Czas czytania: 2 min.

W dniach 20 – 26 października 2024 r na greckiej wyspie Rodos odbyły się międzynarodowe mistrzostwa w szachach pod nazwą 34th NATO Chess Championship. Ta prestiżowa impreza przyciąga od lat wielu utalentowanych mundurowych z całego świata, którzy swą zdolność taktyki i dalekowzrocznego myślenia przenoszą na szachownicę. Tym razem wzięło w niej udział 22 drużyny.

34th NATO Chess Championship – prestiżowe zawody na greckiej wyspie Rodos

13 Śląską Brygadę obrony terytorialnej reprezentował mł. chor. Marcin Skwarczyński – na co dzień zajmujący się teleinformatyką, który dał popis swoich zdolności sportowych w tej dyscyplinie.

Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw organizowanej przez Najwyższą Radę Sportu Greckich Sił Zbrojnych dowódcy zwracali uwagę, że bardzo są zadowoleni z tego, że organizują te zawody i mają nadzieję, że wszystkie bitwy zostaną stoczone tylko i wyłącznie na szachownicy. Poza tymi starciami podkreślano wspólny sojusz i współpracę wszystkich państw, których przedstawiciele zebrali się w Rhodos Palace.

Warto nadmienić, że szachy to jedna z najstarszych gier, które mimo upływu kolejnych wieków, cieszy się niesłabnącą popularnością. W średniowieczu pokochali ją królowie, stąd szachy są nazywane królewską grą, nie tylko ze względu na jedną z figur, co z powodu wielu koronowanych głów, które w nie grywały.

Marcin Skwarczyński na 53. miejscu w klasyfikacji indywidualnej

Po zaciętej walce w ostatni dzień wyłoniono zwycięzców. Na pierwszym miejscu uplasował się reprezentant Grecji. Nasz reprezentant – mł. chor. Marcin Skwarczyński zajął indywidualnie 53 miejsce na 118 zawodników, a drużynowo reprezentacja Polski zajęła 3 miejsce wśród 18 krajów. Serdecznie gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej.

Weronika Myszka
Źródło: 13 ŚBOT / fot. 13 ŚBOT

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe