Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim
Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim”, który odbędzie się 23 października o godz. 17.00 w audytorium Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Tym razem muzycy z {oh!} Trio przybliżą nam twórczość Louisa-Josepha Marchanda
Louis-Joseph Marchand – ceniony przez Ludwika XIV i związany z orkiestrą królewską. Wydawać by się mogło, że – zwłaszcza znając pieczołowitość wersalskich archiwistów – powinniśmy wiedzieć o nim wszystko. A jednak pozostaje Marchand le fils, „syn”, owiany tajemnicą. Czy jest w istocie synem innego Louisa Marchanda, wychwalanego przez mistrza emocji Jeana-Philippe’a Rameau? Czy może zbieżność nazwisk jest przypadkowa i ci dwaj wybitni kompozytorzy wcale nie byli z sobą spokrewnieni? Dość powiedzieć, że przełom stuleci przyniósł Francji dwóch wielkich Marchandów, z których twórczość tego bliższego naszym czasom przybliży 23 października o 17.00 w audytorium Muzeum Śląskiego {oh!} Trio w składzie Martyna Pastuszka (skrzypce, kierownictwo artystyczne), Anna Firlus (klawesyn) oraz Krzysztof Firlus (viola da gamba). Będzie to jednocześnie koncert zapowiadający trzypłytowy album z kompletem Suite de pièces Louisa-Josepha Marchanda, który z początkiem przyszłego roku ukaże się nakładem francuskiego wydawnictwa Aparté.
- Program koncertu:
Louis-Joseph Marchand – V Suita e-moll
Prelude – Fugue – Air – Gigue – Air tendre – Air légérement
Antoine Forqueray – II Suita G-dur
La Buisson – Chaconne
Louis-Joseph Marchand – VII Suita g-moll
Prelude – Air tendre – Rondeau – Allemande – Air grave – Rondeau – Air tendre – Chaconne
- Wykonawcy:
{oh!} Trio
Martyna Pastuszka – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Krzysztof Firlus – viola da gamba
Anna Firlus – klawesyn
{oh!} Trio to muzycy związani na co dzień z {oh!} Orkiestrą Historyczną, z powodzeniem realizujący także kariery solowe. Troje wybitnych kameralistów specjalizujących się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnych wieków jako trio gra od 4 lat i widocznym owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana Portraits, która ukazała się na rynku z początkiem października.
- 23 października / sobota / godz. 17.00
Wstęp 10 zł // KUP BILET
Audytorium/ poziom -4
Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. Dobrowolskiego 1

![XIII Bieg Śląskich Aniołów za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/XII-Bieg-Slaskich-Aniolow-134.webp)
![parkrun Katowice - edycja na Dzień Kobiet 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/parkrun-Katowice-na-dzien-kobiet-2026-122.webp)






![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz