Parkowanie na trawnikach i chodnikach – straż miejska interweniowała 447 razy
Trawniki, chodniki czy miejsca dla osób niepełnosprawnych – niektórzy kierowcy nie cofną się przed niczym, aby zaparkować samochód w dogodnej lokalizacji. W minionym tygodniu strażnicy miejscy odnotowali 447 takich „popisów” niepokornych kierowców.
447 wykroczeń drogowych w minionym tygodniu – strażnicy miejscy reagują
Najczęściej łamane przepisy to:
- niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju – 200
- niestosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) – 97
- naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach – 23
- wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym – 124
- parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni – 26
Najwięcej interwencji związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym – bo aż 223 strażnicy miejscy przeprowadzili w Śródmieściu. Karą za takie działania są mandaty, blokady na koła, a w skrajnych przypadkach nawet odholowanie samochodu.










![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)










Dodaj komentarz