Planowana przerwa technologiczna na Basenie Brynów w styczniu 2026 roku

Czas czytania: 4 min.

2 stycznia 2026 roku Basen Brynów w Katowicach zostanie czasowo zamknięty z powodu planowanej przerwy technologicznej, która potrwa do 29 stycznia 2026 roku. W tym czasie realizowane będą niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze, mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu korzystania z obiektu.

Przerwy technologiczne są standardowym elementem funkcjonowania nowoczesnych pływalni. Pozwalają na przeprowadzenie pełnego czyszczenia i dezynfekcji niecek oraz instalacji, wykonanie przeglądów technicznych, usunięcie usterek i bezpieczną wymianę wody w basenach. Ze względu na zakres tych prac oraz konieczność zachowania norm sanitarnych i bezpieczeństwa użytkowników, nie mogą być one realizowane w trakcie bieżącej działalności obiektu.

Co będzie realizowane podczas przerwy?

– W trakcie przerwy wszystkie niecki basenowe oraz zbiorniki wyrównawcze przejdą gruntowne czyszczenie i dezynfekcję. Dodatkowo usunięte zostaną usterki i wady techniczne, których naprawa nie była możliwa w trakcie bieżącego funkcjonowania obiektu. To działania konieczne, by utrzymać wysoki standard użytkowania basenu i zapewnić mieszkańcom Katowic najwyższy poziom bezpieczeństwa – wyjaśnia Tomasz Szpyrka, prezes zarządu Katowickich Wodociągów.

Wymiana wody i systemy filtracyjne

Podczas prac technologicznych nastąpi całkowita wymiana wody w basenach. Proces obejmuje spuszczenie i ponowne napełnienie około 1 000 m³ wody i musi być przeprowadzany etapami, aby nie powodować naprężeń konstrukcyjnych. Po napełnieniu niecek uruchomione zostaną systemy filtracyjne i grzewcze, a temperatura wody osiągnie docelowo 27°C w niecce sportowej oraz 30,5°C w niecce rekreacyjnej. Następnie woda zostanie poddana badaniom laboratoryjnym, co potrwa około tygodnia.

Utrzymanie wysokich standardów higieny

W czasie przerwy technologicznej przeprowadzona zostanie kompleksowa dezynfekcja wszystkich pomieszczeń – od szatni po natryski – co stanowi kluczowy element utrzymania wysokich standardów higieny.

Regularne przerwy technologiczne pozwalają zachować najwyższą jakość usług oferowanych przez Basen Brynów. Dzięki nim obiekt pozostaje bezpiecznym i komfortowym miejscem do aktywnego wypoczynku przez cały rok.

Katowickie baseny – popularne miejsca rekreacji

Od momentu otwarcia miejskich pływalni w Brynowie, Burowcu i Zadolu, z ich oferty skorzystały już prawie 4 miliony użytkowników. Popularność tych nowoczesnych obiektów potwierdza słuszność decyzji miasta o budowie kilku mniejszych basenów zamiast jednego dużego aquaparku. Dużym zainteresowaniem cieszy się również oferta Katowickiej Karty Mieszkańca, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek – tylko w ramach tego programu odnotowano już prawie dwa miliony wejść.

Basen Brynów ponownie otworzy się dla gości 30 stycznia 2026 roku, oferując szeroką gamę możliwości sportowych i rekreacyjnych.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe