Policjanci z katowickiej drogówki prowadzili akcję “Telefony”

Czas czytania: 2 min.

W piątek policjanci z katowickiej drogówki włączyli się do ogólnopolskiej akcji pn. „TELEFONY”.

Mundurowi zwracali uwagę na kierujących, którzy w czasie podróży korzystali z telefonów komórkowych i tym samym narażali siebie oraz innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo.

Korzystanie z telefonu komórkowego, powoduje rozproszenie uwagi za kierownicą i może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze

Prowadzona akcja miała na celu uświadomienie kierowcom, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy. Należy pamiętać, że korzystanie z telefonu zwiększa ryzyko powstania zdarzenia drogowego i jak również bezpośrednio wpływa na:

  • spowolnienie reakcji na zdarzenia drogowe,
  • niezauważenie lub zbyt późne zauważenie przeszkód lub innych uczestników ruchu drogowego,
  • ignorowanie sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych,
  • trudności z utrzymaniem stałej prędkości jazdy i stałego kierunku jazdy,
  • hamowanie z opóźnieniem lub zbyt gwałtowne.

W działaniach wzięło udział 60 policjantów katowickich policjantów. Przeprowadzili oni 218 kontroli. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 165 kierowców korzystających z telefonu  podczas jazdy.

Sylwia Machowska
Źródło: KMP Katowice

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe