Temperatura może sięgnąć 13 stopni Celsjusza! IMGW ostrzega przed powodziami
Od środy widoczne będzie zdecydowane ocieplenie napływające z zachodu. Prognozowana jest dodatnia temperatura przez całą dobę, a w weekend możemy spodziewać się (zachód Polski) aż 13°C!
Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!
Sytuacja spowoduje szybkie topnienia pokrywy śnieżnej, co w połączeniu z opadami deszczu, zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami stwarza ryzyko groźnych wezbrań.
Sytuacja przypomina zespół zdarzeń, które w 1982 roku doprowadziły do powodzi. Scenariusz taki jest możliwy, ale nie musi się powtórzyć – ostrzega IMGW.
„Od środy widoczne będzie zdecydowane ocieplenie napływające z zachodu. Prognozowana jest dodatnia temperatura przez całą dobę, a w weekend możemy spodziewać się (zachód Polski) aż 13 st. C” – podkreślono w komunikacie IMGW.

![XIII Bieg Śląskich Aniołów za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/XII-Bieg-Slaskich-Aniolow-134.webp)
![parkrun Katowice - edycja na Dzień Kobiet 2026 [GALERIA ZDJĘĆ]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/parkrun-Katowice-na-dzien-kobiet-2026-122.webp)






![Brutalnie pobicie kobiety na Mariackiej w Katowicach [WIDEO]. Policja szuka sprawcy!](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2021/08/897072.informacja.jpg)











Dodaj komentarz