Złodzieje motocykli w rękach katowickich policjantów
Działania katowickich policjantów z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Samochodowej doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże motocykli. Przestępczego procederu dopuścili się na terenie Katowic i Rudy Śląskiej. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.
Śledztwo pod nadzorem prokuratury
Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość samochodową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży motocykla, do której doszło pod koniec czerwca na ul. Zabrskiej w Katowicach. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że ci sami sprawcy stoją również za kradzieżą jednośladu na początku lipca w Rudzie Śląskiej. Analiza zgromadzonego materiału oraz prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia osób odpowiedzialnych za kradzieże.
Zatrzymania i odzyskanie skradzionych pojazdów
Jeszcze w lipcu mundurowi najpierw zatrzymali 40-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, a niedługo później 42-letniego mieszkańca Świętochłowic. Sprawne i zdecydowane działania katowickich policjantów pozwoliły na odzyskania skradzionych jednośladów.
Zarzuty i konsekwencje prawne
Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży motocykli oraz używania tablic rejestracyjnych przypisanych do innego pojazdu. Świętochłowiczanin przestępstw dokonał w warunkach recydywy, a jego wspólnik odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.
Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, w przypadku recydywy może ona zostać zwiększona o połowę.



![Bieg Mikołajkowy z MK Team 2025 [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/935575.informacja.jpg)

![W Katowicach uczczono Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/11/934146.informacja.jpg)
![Różowo-niebieski parkrun Katowice #movember [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/11/934877.informacja.jpg)









Dodaj komentarz