Zmiana organizacji ruchu wzdłuż ul. Chorzowskiej 31 grudnia
Impreza masowa pn. Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się 31 grudnia 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Dlatego podobnie jak w latach poprzednich wdrożone zostanie rozwiązanie, które praktykowaliśmy przed pandemią.
Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniu 31 grudnia zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej – dodaje prezydent i zapowiada, że w dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.
W dniu 31 grudnia 2021 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie przed pandemią. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – 31 grudnia od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 18.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/
Ponadto w dniu 31 grudnia 2021 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.
Jednocześnie informujemy, że w tym roku miasto Katowice nie jest organizatorem Sylwestrowej Mocy Przebojów, dlatego z wszelkimi pytaniami dotyczącymi tego wydarzenia prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.



![Bieg Mikołajkowy z MK Team 2025 [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/935575.informacja.jpg)
![Różowo-niebieski parkrun Katowice #movember [FOTORELACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/11/934877.informacja.jpg)

![W Katowicach uczczono Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/11/934146.informacja.jpg)









Dodaj komentarz