Wiadomości z Katowic

19 grudnia koncert specjalny w NOSPR

  • Dodano: 2019-12-06 09:45

Ten wieczór w NOSPR z pewnością będzie wyjątkowy. Muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będą mieli okazję wystąpić nie tylko dla publiczności zgromadzonej w sali koncertowej NOSPR, ale także przed melomanami z całego świata, dzięki Medici TV - jednej z trzech najbardziej prestiżowych platform muzycznych.

Medici TV jest światowym liderem w dziedzinie realizacji telewizyjnej koncertów muzyki klasycznej i oferuje wybór najpiękniejszych koncertów, wykonania wybitnych solistów i zespołów prezentujących najwyższy światowy poziom. Będzie to także znakomita okazja do promocji naszej sali koncertowej i Katowic – Miasta Muzyki UNESCO.

Tego wieczoru orkiestrze towarzyszyć będzie znakomity wiolonczelista
Marc Coppey, a całość poprowadzi Lawrence Foster, nowy dyrektor artystyczny i
I dyrygent NOSPR, który już dał się poznać katowickiej publiczności w niezwykle finezyjnych i perfekcyjnych interpretacjach.

Solista koncertu – Marc Coppey zagra w NOSPR po raz pierwszy. Ten francuski mistrz wiolonczeli już w wieku 18 lat został doceniony przez sir Yehudi Menuhina podczas Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Lipsku, na którym otrzymał pierwszą nagrodę i nagrodę specjalną.

Na program koncertu złożą się wyjątkowe dzieła, dwa koncerty wiolonczelowe Dmitrija Szostakowicza oraz dwa poematy symfoniczne Ferenca Liszta – Preludia i Orfeusz.

Koncert wpisuje się w niezwykły okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Warto w tym czasie znaleźć chwilę na zanurzenie się w dźwiękach muzyki, która pozwala nam odnaleźć wewnętrzny pokój i ciepło tworzące świąteczną atmosferę.

Program

  • Ferenc Liszt - Poemat symfoniczny Orfeusz
  • Dmitrij Szostakowicz -
  • I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107
  • II Koncert wiolonczelowy G-dur op. 126
  • Ferenc Liszt - Poemat symfoniczny Preludia

Wykonawcy

  • Lawrence Foster - dyrygent
  • Marc Coppey – wiolonczela
  • NOSPR

Bilety dostępne w kasie NOSPR oraz w systemie sprzedaży online!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.