Wiadomości z Katowic

3 kolizje drogowe na ulicy Murckowskiej w Katowicach

  • Dodano: 2024-06-26 14:00

Dzisiaj rano na ul. Murckowskiej w kierunku Sosnowca doszło jednoczenie do 3 kolizji. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a ze względu na uszkodzenia pojazdów, zatrzymano ich dowody rejestracyjne. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności i należytego skupienia w czasie jazdy.

3 kolizje na ulicy Murckowskiej w Katowicach

Dzisiejsze zdarzenia drogowe na ulicy Murckowskiej doskonale ukazują, że brak zachowania ostrożności i należytego skupienia w czasie jazdy może doprowadzić do kilku kolizji naraz.

Około 8.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że doszło do zderzenia 6 samochodów. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że były to 3 zdarzenia następujące kolejno po sobie.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 56-letni kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na peugeota, kierowanego przez 28-latka. Następnie kierujący peugeotem najechał na toyotę, którą kierowała 25-latka. To z kolei doprowadziło do kolejnej kolizji, gdzie kierująca, nie zachowując bezpiecznej odległości, najechała na mazdę, a następnie na dacię i citroena. Kierujący odpowiedzialni za spowodowanie tych zdarzeń zostali ukarani mandatami karnymi oraz nałożono punkty karne. Ze względu na uszkodzenia pojazdów, policjanci zatrzymali również ich dowody rejestracyjne.

Policjanci apelują o ostrożność

- Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości - nie tylko do obowiązujących limitów, ale przede wszystkim do natężenia ruchu i warunków panujących na drodze. Należyte skupienie i ostrożność w trakcie jazdy, pozwala na szybką reakcję i, w razie zagrożenia, na odpowiednie działania w celu jego zminimalizowania - apelują katowiccy policjanci. - Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów. Pamiętajmy, że to od nas i pozostałych uczestników ruchu drogowego zależny bezpieczeństwo. Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny pojazdu, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie, jak apteczka, czy kamizelka odblaskowa.

Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze spowodowanych pracami drogowymi, czy zdarzeniem drogowym, będziemy mogli pojechać inną drogą.

W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy przejechać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam na pokonanie zmęczenia i odpoczynek od siedzącej pozycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również