Wiadomości z Katowic

43-latek zatrzymany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

  • Dodano: 2024-01-25 11:00

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach każdego dnia prowadzą szereg czynności, by osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości poniosły odpowiedzialność za swoje czyny. Tym razem w ich ręce wpadł 43-letni członek grupy przestępczej. Mężczyzna spędzi w więzieniu przynajmniej kilka lat.

Zatrzymanie członka grupy przestępczej

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pracowali nad sprawą od połowy grudnia. Prokuratura Krajowa w Katowicach wydała za 43-latkiem list gończy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się przestępstwami przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, a także oszustwami. Oprócz tego 43-latek poszukiwany był dwoma nakazami aresztowania za udział w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz jazdę samochodem pomimo zakazu.

Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, teraz będzie musiał spędzić w więzieniu dwa i pół roku. Niewykluczone jednak, że kara zostanie wydłużona ze względu na kolejne sprawy, które prowadzone są przeciwko 43-latkowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również