Wiadomości z Katowic

Aby pierwszaki były bezpieczne w drodze do szkoły

  • Dodano: 2019-09-12 08:15, aktualizacja: 2019-09-11 09:28

W ramach akcji "Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły” policjanci odwiedzili pierwszoklasistów w Specjalnej Szkole Podstawowej nr 61 w Katowicach.

Dzielnicowy wspólnie z policyjnym profilaktykiem uczył dzieci przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Katowicach asp. Dariusz Smołuch, przy wsparciu st. sierż. Łukasza Oślizło z zespołu profilaktyki społecznej katowickiej komendy, wzięli udział w spotkaniu z uczniami klas pierwszych Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 61 przy ulicy Kołobrzeskiej. Zajęcia z pierwszakami odbyły się w ramach programu "Bezpieczny pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczniów na drodze, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni. W takcie zajęć policjanci omówili rodzaje znaków, sygnałów drogowych, oraz zachowanie się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypomnieli dzieciom numery alarmowe, a także opowiedzieli o pracy dzielnicowego. Po teoretycznym przyswojeniu wiedzy, przyszedł czas na praktyczne jej zastosowanie. Policjanci wspólnie z dziećmi przeszli w rejon oznakowanego przejścia dla pieszych, gdzie uczyli się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Taki edukacyjny spacer pozwolił dzieciom zapamiętać obowiązujące zasady w ruchu drogowym. Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które będą nosić w drodze do szkoły. Pamiętajmy, że jakikolwiek odblask daje szansę kierowcy nas zauważyć, zwłaszcza teraz, gdy panuje deszczowa aura, a zmrok zapada coraz szybciej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.