Wiadomości z Katowic

Atak na biuro poselskie posłanki Moniki Rosy w Katowicach

  • Dodano: 2021-02-14 11:30

W piątek, 12 lutego, wandale zniszczyli witrynę biura poselskiego posłanki Moniki Rosy, mieszczącego się przy ulicy Korfantego 48 w Katowicach. Do ataku doszło prawdopodobnie w nocy.


W oknie biura znajdowała się m.in. tęczowa flaga i to ona została obrana na celownik przez agresorów. Stała się też przyczynkiem do umieszczenia na szybie rasistowskich i homofobicznych napisów wymierzonych w LGBT+.

Flaga LGBT+ wisi w oknie mojego biura od miesięcy. Jesteśmy solidarni! Czyn został zgłoszony na policję, przejrzymy monitoring. Winne osoby powinny ponieść odpowiedzialność. Zaczyna się od mowy nienawiści. Nie damy się zastraszyć – poinformowała posłanka Monika Rosa.

Jak się okazuje, akt wandalizmu nie był jednym przykrym zdarzeniem, do którego doszło w piątek. Posłanka Monika Rosa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała też, że o godzinie 13.30 ktoś zadzwonił do jej biura i powiedział "Pokurwisczu ta Rosa będzie zabita". Natychmiast wezwana została policja. Służby zajęły się sprawdzeniem monitoringu oraz przepytywaniem sąsiadów, przyjęli też zeznania związane z otrzymaniem groźby telefonicznej.

Na koniec dnia po zgodzie policji i zabezpieczeniu materiału - zmywanie napisu. Dziękuję za ogromne wsparcie. Zmycie napisu nie jest jednak zmyciem tematu. Z mową nienawiści należy walczyć, bo dziś to tylko słowa, a w innym przypadku może dojść do niebezpiecznych czynów. Trzymajcie się. Nie jesteście same, nie jesteście sami! Flaga w oknie będzie wisieć dalej! – dodaja posłanka Rosa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.