Wiadomości z Katowic

Bieg Bohaterów - 4 lipca. Będą utrudnienia

  • Dodano: 2021-07-02 07:30, aktualizacja: 2021-07-02 07:42

Czekaliśmy z utęsknieniem do momentu, gdy będziemy mogli poinformować o kolejnym sportowym wydarzeniu.

Przed nami bieg na symbolicznym dystansie 4,2 km – Bieg Bohaterów. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Trasa biegu jest nieprzypadkowa i wyjątkowa aż z trzech powodów. Po pierwsze prowadzi ona śladem biegowym Silesia Marathon, choć pobiegniemy w kierunku odwrotnym niż maraton. Po drugie bieg symbolicznie połączy dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Startujemy z Alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach i biegniemy do mety w Parku Śląskim usytuowanej na Placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Po trzecie – bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Zawody odbędą się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Czy będziemy mogli wystartować w mniejszych lub większych grupach, tego dziś jeszcze nie wiemy – na ten moment najważniejszy jest fakt, że pobiegniemy!
Gotowe są już pamiątkowe koszulki sportowe, czekają też medale dla każdego zawodnika, który ukończy bieg. Wkrótce je zaprezentujemy.

Nasze wydarzenie będzie prawdziwym biegowym świętem dla całych rodzin, dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Dla WSZYSTKICH miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Informacje na temat Biegu Bohaterów śledzić będziecie mogli na stronie internetowej http://biegbohaterow.pl/

 

Bieg Bohaterów - 4 lipca

W niedzielę 4 lipca spod Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach wystartuje Bieg Bohaterów – wyjątkowe wydarzenie, które oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma także na celu uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego.

Bieg uliczny, którego trasa angażuje część miasta, wymaga od organizatorów czasowego zamknięcia dróg. W niedzielę zostaną wyłączone z ruchu niektóre ulice. Wszystkie drogi otwierane będą po przebiegnięciu ostatnich biegaczy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności wynikające z zamknięcie dróg w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na komfort życia mieszkańców.

Dokładny przebieg trasy jest dostępny na stronie: http://triadabiegowa.pl/bieg-bohaterow/

Spis ulic zamkniętych 4 lipca 2021 r.:

W godz. 15:00 – 17:15:
Al. Korfantego (od ul. Moniuszki do Ronda Gen. Ziętka)

W godz. 16:00 – 17:15
– Al. Roździeńskiego od ul. Dudy-Gracza do Ronda Gen. Ziętka – Rondo Gen. Ziętka
– Chorzowska (nitka północna w kierunku Chorzowa, od Ronda do ul. Ściegiennego)
– ul. Ściegiennego
– ul. Krzyżowa
– ul. Bukowa
– ul. Złota (od ul. Bukowej do ul. Sportowej)

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość!

Bieg Bohaterów - 4 lipca. Będą utrudnienia

Komentarze (1)    dodaj »

  • runner

    Dlaczego utrudnienia? Będę biegł i nie przewiduję utrudnień.Płacę podatki jak każdy i mam jak każdy swoje prawa - będzie ŚWIĘTO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.