Za nami VI edycja Charytatywnego Biegu z okazji Dnia Dziecka „Tauron Biegnij dla Aniołów”! W Parku Kościuszki pojawił się kolorowy tł um biegaczy. Mamy to na zdjęciach!
Kolejny Bieg dla Aniołów za nami
Prawdziwe tłumy biegaczy, w każdym wieku, pojawiły się dziś w samym centrum Parku Kościuszki. Sportowe zmagania rozpoczęto równo o godzinie 10:00 biegami dla najmłodszych, począwszy od tych w wieku od 11 do 13 lat, a kończąc na biegach dla przedszkolaków. Tym ostatnim na krótkiej trasie dookoła głównego parkowego placu towarzyszył pingwinek z Radia Katowice.
Tłumy na biegu głównym
O 11:30 wystartowali zawodnicy biorący udział w biegu głównym na dystansie 5 km. Czekały na nich dwie pętle liczące 2,5 km, prowadzące po trasie którą standardowo, co sobotę, truchtają uczestnicy parkrun Katowice. Tu uczestników było już kilkuset.
Ważny, charytatywny bieg
Choć zawody biegowe to świetna zabawa i sposób na aktywne spędzanie czasu, coroczny bieg "Biegnę dla Aniołów" jest przede wszystkim akcją charytatywną. Ma na celu wsparcie podopiecznych Domu Aniołów Stróżów.
Biorąc udział w Biegu wspierasz w pokonywaniu trudów codzienności ponad 600 dzieci z trudnych środowisk, będących pod opieką Domu Aniołów Stróżów. Całość Twojej opłaty wpisowej zostanie przekazana na zapewnienie dla nich wsparcia, opieki psychologicznej, ciepłych posiłków w trakcie wakacji. Każda cegiełka to realna pomoc dla dzieci, które na co dzień zmagają się z zagubieniem, biedą, samotnością i odrzuceniem. - piszą organizatorzy.
Drugą naszą galerię z dzisiejszych zawodów zobaczycie na portalu silesia.info.pl.