Wiadomości z Katowic

CBŚ wkroczyło do UM w Chorzowie. Trwają też przeszukania w domach włodarzy miasta

  • Dodano: 2021-02-23 10:15

Trwa akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w Chorzowie. We wtorkowy poranek, 23 lutego, funkcjonariusze zapukali m.in. do drzwi prezydenta Chorzowa Andrzeja KotaliJak podała „Gazeta Wyborcza”, tuż po godzinie 6.00 przedstawiciele CBŚ pojawili się nie tylko pod domem prezydenta Kotali, ale odwiedzili także jego zastępców. Zgodnie z nakazem wystawionym przez prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze mają prawo do przeszukania Urzędu Miasta w Chorzowie oraz prywatnych mieszkań urzędników. To jednak nie wszystko. Przeszukane zostaną także siedziby podmiotów, które współpracują z miastem.

Czym spowodowana jest akcja CBŚ w Chorzowie?

Poranna akcja to element śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi w Chorzowie. Od samego świtu w chorzowskim magistracie pracuje około 30 funkcjonariuszy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w centrum zainteresowania przedstawicieli Centralnego Biura Śledczego są dokumenty związane ze sprzedażą przez miasto kilku nieruchomości, ale nie tylko. Pod lupę wzięli także dokumenty potwierdzające współpracę z Ruchem Chorzów czy pożyczki udzielane Niebieskim. Jednej osobie postawiono już zarzuty. Prokuratura nie ujawnia jednak jej personaliów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.