Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Czarny Protest trwa!

  • Dodano: 2018-03-23 18:00, aktualizacja: 2018-03-26 21:29

Setki ludzi pojawiło się na katowickim rynku, aby zaprotestować przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. W Katowicach pojawiła się m.in. Kazimiera Szczuka.

- Dostaliśmy informacje, że autokary nie są wpuszczane do stolicy, hańba! – wołała jedna z organizatorek, informując o tym, że protest w Warszawie ma pewne problemy. W Katowicach, nie licząc jednego, podpitego krzykacza, spotkanie przebiegało bez większych problemów.

Setki ludzi, młodych, w sile wieku i starszych, kobiety i mężczyźni, pojawiło się na płycie przed Teatrem Śląskim, aby głośno i wyraźnie pokazać, co myślą o działaniach rządu. Aby walczyć o to, co kiedyś narzucono im siłą, czyli porozumienie aborcyjne, które choć idealne nie jest, dawało im jakiś wybór. Teraz, jak mówią, chcą im odebrać możliwość decydowania.

- Walczymy nie o to, by mieć aborcję na „życzenie”, ale by utrzymać to, co zapewniała nam poprzednia ustawa. O to, by nie zakazano jej całkowicie. To nie zniknie, tylko zejdzie do podziemia,  mówiła nam jedna z protestujących.

Podobne hasła padały ze sceny, ale nie brakowało i ostrych, które jasno i wyraźnie stawiały granice tego, gdzie rząd może, a gdzie nie może wejść z butami. 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chopoki z Ligoty

    Tak trzymać! Jesteśmy z Wami!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.