Wiadomości z Katowic

JBees, czyli pasieka na dachu katowickiego biura JCommerce

  • Dodano: 2020-08-10 08:00, aktualizacja: 2020-08-10 08:27

W lipcu tego roku firma JCommerce dołączyła do inicjatywy pszczelarzy miejskich i na dachu katowickiego oddziału firmy powstała pasieka, w której zamieszkały 2 pszczele rodziny, łącznie 15 tysięcy pszczół. Pasieką opiekuje się Michał Pilch, tester oprogramowania w JCommerce, który jest również pszczelarzem oraz jednym z założycieli Koła Pszczelarzy Miejskich w Katowicach.

Akcja jest częścią inicjatywy promowanej przez Urząd Miasta Katowice, która ma na celu zahamowanie zjawiska masowego wymierania pszczół miodnych na świecie poprzez budowę pasiek w miastach.

W Katowicach od trzech lat siejemy łąki, które są schronieniem dla małych zwierząt, a także owadów. Teraz idziemy o krok dalej i zakładamy ule – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

W mieście powstało już kilkadziesiąt uli, m.in. na dachach NOSPR, miejskich basenów, Wydziału Prawa i Administracji UŚ, biurowców Tiramisu czy też na dachu Katowickiego Centrum Biznesu.

W budowę miejskiej pasieki zaangażowani byli nasi pracownicy, którzy sami zaprojektowali i przygotowali przestrzeń dla pszczół. Wspólnie pomalowali dach, zasadzili rośliny miododajne i zorganizowali przeprowadzkę pszczół z dotychczasowej pasieki w nowe miejsce – mówi Piotr Zyguła, CEO w JCommerce.

Miejskie pasieki

Wymieranie pszczół związane jest z wykorzystaniem w nowoczesnym rolnictwie dużej ilości pestycydów, GMO czy też popularnością upraw monokulturowych, które są dla pszczół niekorzystne. Wszystko to sprawia, że pszczoły mają znacznie lepsze warunki do życia właśnie w miastach, w których te niekorzystne czynniki nie występują. Również smog nie jest dla nich zagrożeniem, ponieważ występuje jedynie zimą, a pszczoły żyją za krótko, żeby zdążyć zmagazynować toksyny. Poza tym mają one niezwykle wrażliwe receptory i bez problemu wyczuwają zanieczyszczenia w nektarze, więc produkowany w mieście miód niczym nie ustępuje temu, który powstaje na wsi.

Ekoodpowiedzialność biznesu

Firma JCommerce od lat angażuje się w inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój, w tym celu wspiera akcje charytatywne, przekazuje sprzęt elektroniczny oraz meble biurowe szkołom i instytucjom pomocowym, zrezygnowała z dystrybutorów wody w plastikowych butlach oraz realizuje program oszczędzania energii. Budowa pasieki jest więc kolejnym krokiem w tym kierunku.

Miód, zamiast plastikowych gadżetów? Jesteśmy na tak! Miodem z naszej pasieki będziemy się w przyszłości chętnie dzielić z uczestnikami meetupów i konferencji, a także targów pracy, na których poszukujemy nowych talentów do pracy w naszej firmie – mówi Magda Richta, HR Marketing & Employer Branding Leader w JCommerce.

Dodatkowe materiały:


Firma JCommerce Sp.z o.o. działa na rynku IT od 2005 r., dostarczając Klientom przyjazne i funkcjonalne oprogramowanie biznesowe. Specjalizuje się w rozwoju dedykowanego oprogramowania, a także projektowaniu, doradztwie oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych z obszaru ERP (Microsoft Dynamics), Business Intelligence (Power BI i Qlik) oraz administrowania urządzeniami Apple w biznesie (z wykorzystaniem systemu Jamf Pro). Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, oferuje usługi wsparcia informatycznego w technologiach .NET, Java i PHP, a także w obszarze Machine Learning, Robotic Process Automation i cyberbezpieczeństwa oraz w zakresie rozwiązań chmurowych, platform cyfrowych i usług Quality Assurance. 

JCommerce jest partnerem czołowych producentów oprogramowania i sprzętu – posiada tytuł Microsoft Gold Certified Partner, QlikView Solution Provider i Jamf Gold Partner, a technologie wykorzystywane w projektach realizowanych przez firmę należą do światowej czołówki rozwiązań w swojej klasie, co potwierdzają niezależne wyniki badań firm Gartner Inc. oraz Forrester Research Inc.

JCommerce od początku swojej działalności rozwija również współpracę między środowiskiem naukowym a biznesem i wspiera rozwój nauki w praktycznym jej aspekcie, tak aby oba te światy mogły ze sobą kooperować, oferując studentom i absolwentom nowe możliwości. W ramach tej współpracy firma JCommerce stworzyła autorskie programy praktyk i staży – Akademia JDevelopera oraz Akademia JTestera, będące pierwszym krokiem do stałego zatrudnienia w branży IT.

www.jcommerce.pl


Kontakt dla mediów:
Magda Richta
tel.: +48 668 479 173
magda.richta@jcommerce.pl
www.jcommerce.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.