Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Jest wykonawca na projekt centrum przesiadkowego św. Jana

  • Dodano: 2019-04-03 13:00

Katowice po raz drugi musiały szukać firmy gotowej wykonać projekt centrum przesiadkowego na ul. św. Jana. W pierwszym przetargu nie zgłosiła się żadna firma, a w drugim tylko jedna: Almaprojekt ze Sławkowa.

Pierwszy przetarg zakończył się w styczniu zeszłego roku. Nie zgłosiła się żadna firma gotowa do wykonania dokumentacji węzła przesiadkowego.

W drugim przetargu – zakończonym 12 lutego – do Wydziału Inwestycji katowickiego urzędu wpłynęła jedna oferta, którą złożyła Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna „Almaprojekt” mgr inż. Maciej Kolesiński ze Sławkowa

Oferta wykonawcy odpowiadała wymaganiom, w związku z tym został on wybrany do wykonania projektu węzła. Umowa została podpisana 20 marca.

Mniej miejsca dla samochodów

W ramach budowy małego centrum przesiadkowego ma powstać 44-metrowy peron dla tramwajów i autobusów, szeroka ścieżka rowerowa oraz 69-metrowy tunel pod peronem czwartym dworca PKP. W efekcie do dyspozycji samochodów pozostaną tylko dwa pasy jezdni – po jednym w każdym kierunku.

Na prace projektowe przewidziano ponad 138 tys. zł netto. Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na wykonanie dokumentacji, a przez 36 miesięcy będzie pełnił rolę nadzoru autorskiego nad inwestycją.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.