Wiadomości z Katowic

Jutro w Katowicach ogromne utrudnienia w ruchu! To próba generalna przed defiladą

  • Dodano: 2019-08-08 15:30

W tym roku wyjątkowo wielka defilada Wojska Polskiego odbędzie się w Katowicach, a zatem główne obchody święta Wojska Polskiego celebrowane będą na Śląsku - w ten sposób ma zostać oddany hołd powstańcom śląskim, którzy sto lat temu złapali za broń, aby nasz region znalazł się w granicach odrodzonej Polski.  Chociaż jest to na pewno nie lada atrakcja, wydarzeniu będą towarzyszyć ogromne utrudnienia w ruchu, również podczas generalnej próby, która odbędzie się już jutro.

Zdajemy sobie sprawę z rozpoczętych w tym roku rocznic wybuchu kolejnych powstań śląskich. Przecież właśnie 2019 rok Sejm ustanowił Rokiem Powstań Śląskich. Bardzo chcemy w Warszawie pokazać jak ważne dla całej Polski jest upamiętnienie walki Górnego Śląska o powrót do Ojczyzny. Dlatego postanowiliśmy w Święto Wojska Polskiego wyjątkowo zorganizować Wielką Defiladę nie jak do tej pory było w stolicy, ale właśnie w Katowicach. Tym samym jeszcze raz złożymy pokłony tym, którzy walczyli o polski Górny Śląskzapowiedział minister Mariusz Błaszczak.

Już jutro po godzinie 19 na katowickich drogach czeka nas prawdziwy, komunikacyjny armageddon

Defilada to ogromne przedsięwzięcie, które nie obędzie się bez generalnej próby - ta została zaplanowana na piątek 9 sierpnia od godziny 19. Niestety, utrudnienia w ruchu potrwają aż do godziny 11 następnego dnia.

Organizacja tego wydarzenia wymagać będzie całkowitego wyłączenia z ruchu kołowego oraz funkcjonowania komunikacji publicznej w rejonie alei Korfantego, ulic: Chorzowskiej, Bagiennej, ronda gen. Jerzego Ziętka oraz tunelu pod katowickim rondem wraz z wyjazdami i zjazdami:

  • al. Korfantego: będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Telewizyjną do skrzyżowania z ul. Moniuszki, na całym odcinku, łącznie ze wszystkimi skrzyżowaniami poprzecznymi z ulicami: Karłowicza, Gnieźnieńską, Konduktorską, Kozioła, Słoneczną, z rejonem pętli Słonecznej, ulicami: Katowicką, Olimpijską, Morcinka, Chorzowską,
  • rondo gen. Jerzego Ziętka: nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu,
  • ul. Chorzowska:na odcinku od skrzyżowania z ul. Sokolską do ronda gen. Jerzego Ziętka,
  • ul. Roździeńskiego: wyłączona na odcinku: rondo gen. Jerzego Ziętka – DK86,
  • ul. Bagienna: będzie zamknięta na odcinku od centrum Katowic do rejonu wiaduktu przy ul. Lwowskiej, na całym odcinku łącznie z wszystkimi skrzyżowaniami poprzecznymi z ulicami: Murckowską (zjazdy i wyjazdy na węźle drogowym), Bohaterów Monte Cassino (zjazdy i wyjazdy), Braci Stawowych, 1 Maja, Krakowską,
  • wyłączony z przejazdów zostanie również tunel pod katowickim rondem gen. Jerzego Ziętka.  

Ogromne utrudnienia w ruchu również dla komunikacji miejskiej

Od piątkowego wieczoru aż do godzin przedpołudniowych w sobotę Katowice będzie trudno przejechać nie tylko własnym pojazdem, ale również komunikacją miejską. Lista zmian w kursowaniu poszczególnych linii jest długa, można się z nią zapoznać na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego:

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również