Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Już w najbliższą środę "77 Tour de Pologne" w Katowicach - zmiana organizacji ruchu

 • Dodano: 2020-08-04 08:00, aktualizacja: 2020-08-04 08:14

Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa

W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją wyścigu „77 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu

Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię  Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

 • 4.00 Zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięta Al. Korfantego od ronda Ziętka włącznie z pętlą Słoneczną
 • 16.00 pełne zamknięcie ulic trasy wyścigu „77 Tour de Pologne”.
 • Około 16.50 rozpoczęcie I etapu wyścigu kolarskiego „77 Tour de Pologne UCI World Tour 2020”, którego część odbywać się będzie na terenie miasta Katowice. Trasa przejazdu przebiegać będzie przez teren Katowic w pierwszej części ulicami: (wjazd z Sosnowca) Milowicka, Strzelców Bytomskich, wjazd na terem miasta Siemianowice Śląskie. W drugiej części ulicami Telewizyjna, Aleja Korfantego, Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dydy-Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuska, Damrota, Powstańców, Francuska, Jagiellońska, Plac Miarki, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Plac Wolności, Sokolska, Piotra Skargi, Aleja Korfantego (tzw. runda).
 • 19.00 Stopniowe otwieranie ulic i przywracanie ruchu.

Szczegółowe informacje oraz mapa z zaznaczoną trasą przejazdu zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice w zakładce: „77 Tour de Pologne”

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Tragedia

  Robcie ten tour dalej w Katowicach to nas wszyscy beda kojarzyc z tragediami na tuor i z corona

 • dozer

  Nie mozna powiekszyc mapki ,brak nazwy ulic ,brak dat i godzin przejadu .Kiepsko

 • endru

  kiepska informacja

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.