Wiadomości z Katowic

Katowiccy dzielnicowi kontrolują miejsca przebywania bezdomnych

  • Dodano: 2021-11-24 06:45, aktualizacja: 2021-11-24 07:03

Dzielnicowi Komisariatu IV Policji w Katowicach sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni.

Mundurowi jak co roku w okresie jesienno-zimowym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy i schronienia w związku z coraz niższymi temperaturami. Sprawdzane są nie tylko pustostany, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone i nieużytki znajdujące się na terenie miasta, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

Od dłuższego czasu na Śląsku temperatura powietrza jest coraz niższa

W nocy zdarzają się już przymrozki. To czas, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie, a nawet na zamarzniecie. Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Katowicach sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i inne osoby potrzebujące schronienia. Osoby bezdomne nie zważają na to, że większość budynków (pustostanów) przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na ich stan techniczny. Po za tym nocowanie w tego typu miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi szczególnie w nocy. Wielu z nich stawia prowizoryczne szałasy i zadaszenia na terenach zielonych. Wszystkim napotkanym podczas kontroli osobom policjanci oferowali pomoc i wskazywali miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Na razie nikt z napotkanych bezdomnych nie chciał skorzystać z oferty placówek dla osób bezdomnych. Większość osób deklarowała wyraźną chęć pozostania w swoich prowizorycznych domach.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 można skorzystać z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987, o której więcej informacji poniżej, oraz z policyjnej platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania z aplikacji na smartfon „Śląska Policja” i "Moja Komenda", gdzie w łatwy sposób można skontaktować się ze swoim dzielnicowym i poinformować go o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy, a także można sprawdzić aktualności dotyczące bezpieczeństwa ze swojej okolicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również