Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci ewakuowali seniorkę z płonącego mieszkania!

  • Dodano: 2023-11-20 12:30

Policjanci z komisariatu I w Katowicach ewakuowali seniorkę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Starsza kobieta nie mogła sama opuścić lokalu, gdyż na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów kobiecie nic się nie stało i po akcji gaśniczej mogła wrócić do mieszkania.

Na ratunek seniorce w trakcie pożaru

W sobotnie popołudnie dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Wilimowskiego. Kobieta mieszkająca ze swoją babcią prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania i jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego i ich zapłonu. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz czujnikiem Terta, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również