Wiadomości z Katowic

Katowiccy policjanci podsumowali "Bezpieczny cyklista". Ujawniono ponad 140 wykroczeń!

  • Dodano: 2024-04-16 14:15

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali działania „Bezpieczny cyklista”. Tylko w ich trakcie ponad 140 kierujących samochodami popełniło wykroczenie zagrażające bezpieczeństwu rowerzystów. Niestety, cykliści również nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Dwóch kierujących hulajnogami zostało zatrzymanych pod wpływem alkoholu. Kolejne działania już wkrótce.

Wyniki akcji "Bezpieczny cyklista" w Katowicach

W trakcie działań „Bezpieczny cyklista” prowadzonych na terenie Katowic, policjanci skupili się na poprawie bezpieczeństwa rowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach. Katowicka drogówka kontrolowała miejsca, gdzie najczęściej na niebezpieczeństwo zagrożeni są cykliści. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy w rejonie przejazdów dla rowerów, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili ponad 140 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami i 7 popełnionych przez osoby poruszające się na rowerach i hulajnogach. Niestety większość wykroczeń, jakich dopuścili się kierujący samochodami, to przekroczenia prędkości w rejonie przejazdów dla rowerów. W związku z powyższym 122 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 19 osób pouczono i skierowano 1 wniosek do sądu o ukaranie.

Niestety, rowerzyści również zapomnieli o swoim bezpieczeństwie. 7 dopuściło się wykroczeń w ruchu drogowym. 4 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a 3 pouczono. Niestety, cykliści zapomnieli również o tym, że pod wpływem alkoholu nie można kierować pojazdami. Policjanci zatrzymali 2 kierujących hulajnogami, którzy kierowali jednośladami pod jego wpływem. Kolejne działania wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również