Wiadomości z Katowic

Katowice: Ruszyła rejestracja osób na dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19!

  • Dodano: 2021-01-25 09:30

W Katowicach ruszyła rejestracja osób na dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciw Covid-19. UM Katowice zachęca do zapoznania się z poniższymi informacjami, które ułatwią działania, zwłaszcza osobom w wieku senioralnym, które planują się zaszczepić.

Zgłoszenia na szczepienia

Od 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia, w pierwszej kolejności umawiane są osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia po termin szczepienia mogą zgłaszać się również osoby powyżej 70 roku życia.

Jak się zapisać na szczepienia

Są trzy sposoby, aby zapisać się na szczepienie:

  • całodobowo za pośrednictwem infolinii 989 (do rozmowy należy mieć przygotowany swój nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego). W związku z dużą liczbą osób korzystających z infolinii, prosimy o cierpliwe oczekiwanie na połączenie.
  •  całodobowo online przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie https://pacjent.gov.pl/ (do zapisu przez system konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego)
  • bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego lub osobiście w punkcie szczepień (wykaz punktów dostępny na stronie https://www.katowice.eu/szczepienia). Przed wizytą u lekarza lub w punkcie szczepień zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego z placówką medyczną. Przy zapisach na szczepienie warto też sięgnąć po pomoc osób bliskich. 

Aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniemy umówieni na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty przypomni nam także SMS.

Informujemy, że z powodu zbyt małej liczby szczepionek dostarczanych z Agencji Rezerw Materiałowych tempo szczepień jest znacząco mniejsze niż liczba chętnych. W związku z tym w poradniach tworzą się kolejki osób chcących się zaszczepić – co stwarza ryzyko zakażenia.

Transport na szczepienia

W Katowicach osoby z niepełnosprawnościami oraz powyżej 70 r. życia, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do najbliższego punktu szczepień,  będą mogły liczyć na wsparcie Urzędu Miasta Katowice. Osoby chcące skorzystać z transportu powinny mieć już wyznaczony konkretny termin szczepienia.

Aby sprawdzić, kto może skorzystać z oferty, należy zadzwonić na infolinię:

  • (32) 251 69 00 – infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30,
  • (32) 259 30 06 i (32) 259 30 07 - infolinie czynne w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki w godzinach od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

Więcej informacji

Lista placówek realizujących szczepienia w Katowicach dostępna jest na stronie https://koronawirus.katowice.eu/ oraz https://www.Katowice.eu/szczepienia

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać dzwoniąc na infolinię (nr 989) lub wchodząc na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Katowice: Ruszyła rejestracja osób na dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również