Wiadomości z Katowic

Katowicki policjant aż 4-krotnie stanął na podium w wyciskaniu sztangi leżąc!

  • Dodano: 2023-11-14 08:15, aktualizacja: 2023-11-14 08:33

W Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W 20 edycji zawodów udział wzięli uczestnicy z Polski, a także z zagranicy. Sporą grupą zawodników stanowili przedstawiciele służb mundurowych, a wśród nich asp. sztab. Krzysztof Banaś – dyżurny z Komisariatu III Policji w Katowicach. W różnych kategoriach aż 4-krotnie stanął on na podium, zdobywając dwa razy złoto i dwa srebrne medale.

Sportowy sukces katowickiego mundurowego

Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś, służbę w Policji rozpoczął ponad 19 lat temu. Obecnie jest dyżurnym Komisariatu III Policji w Katowicach. Sport ważny jest w jego życiu od zawsze, a od ponad 20 lat jego sportową pasją jest dźwiganie ciężarów. Krzysztof wielokrotnie stawał już na podium zawodów, w tym podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest również wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.

W ubiegły weekend znowu zwyciężył – tym razem aż czterokrotnie - podczas XX Mistrzostw Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Złotoryi.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z Polski i z zagranicy. Katowicki policjant, w kategorii wagowej do 140 kg, nie miał sobie równych i wycisnął sztangę o wadze 237,5 kg, poprawiając swój złoty wynik z ubiegłorocznych mistrzostw o 17,5 kg. Wyciśnięcie sztangi o wadze 237,5 kg, jest życiowym rekordem Krzyśka, które zapewniło mu również zwycięstwo w kategorii do 140 kg służb mundurowych, a także 2 miejsce w kategorii wiekowej zawodników do lat 40 i 2 miejsce w kategorii open wśród wszystkich kategorii wagowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również