Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Kto w finale X MKD?

  • Dodano: 2017-11-24 11:00

Ogłoszono listę finalistów X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Z 13 uczestników II etapu o konkursowe zwycięstwo walczyć będą:

Bar Avni (Izrael)
Modestas Barkauskas (Litwa)
Aleš Kománek (Czechy)
Boon Hua Lien (Singapuer)
Su-Han Yang (Tajan)
Iaroslav Zaboiarkin (Rosja)

Harmonogram finału

Z ośmiu utworów, przewidzianych regulaminem w III etapie konkursu, każdy uczestnik wybrał po dwa utwory z grupy A i B. Spośród nich pół godziny przed występem losuje po jednym z wybranych do konkursowego wykonania. Na opracowanie z orkiestrą wylosowanych utworów przeznacza się nie więcej, niż 50 minut (nie więcej, niż 25 minut na każdy). W dziełach cyklicznych i wieloczęściowych – w wypadku rezygnacji jury z wyznaczenia określonej części utworu – uczestnik dokonuje tego wyboru według własnego uznania.

Partię fortepianu w IV Symfonii koncertującej Karola Szymanowskiego grał będzie Piotr Sałajczyk, wszechstronny i kreatywny polski pianista, wychowanek katowickiego profesora Józefa Stompla.

Przesłuchania etapu III  24 listopada 2017

9.30 – 10.20
Aleš Kománek (Czechy/ Czech Republic)
Program: C. Debussy – Morze albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47
                K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
10.25 – 11.15
Boon Hua Lien (Singapur/ Singapore)
Program: W. Lutosławski – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47
                K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
przerwa
11.45 – 12.35
Su-Han Yang (Tajwan/ Taiwan)
Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47
                K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
przerwa
16.00 – 16.50
Iaroslav Zaboiarkin (Rosja/ Russia)
Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 4
                K. Penderecki – II Symfonia Bożonarodzeniowa albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60
16.55 – 17.45
Bar Avni (Izrael/ Israel)
Program: B. Bartók – Koncert na orkiestrę albo C. Debussy – Morze
                  K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60 albo W. Lutosławski – II Symfonia

przerwa
18.15 – 19.05
Modestas Barkauskas (Litwa/ Lithuania)

Program: C. Debussy – Morze albo D. Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47
                H.M. Górecki – Refren op. 21 albo K. Szymanowski – IV Symfonia koncertująca op. 60

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
źródło: Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.