Wiadomości z Katowic

"Lato w mieście" z katowickimi policjantami

  • Dodano: 2019-07-30 09:30

Katowiccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” spotkali się z dziećmi w klubie osiedlowym „Pod Gwiazdami” Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Celem spotkania były profilaktyczne zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku w mieście, nad wodą oraz w górach.

W spotkaniu z dziećmi, mundurowym towarzyszyła policyjna maskotka "Sznupek"

Mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach spotkali się z dziećmi na katowickich „Gwiazdach”. Niesamowite spotkanie odbyło się w klubie osiedlowym „Pod Gwiazdami” Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy Al. Roździeńskiego, w ramach organizowanego wypoczynku „Lato w mieście”. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji.

Policjanci poprzez zabawę uczyli najmłodszych mieszkańców miasta, jak bezpiecznie zachowywać się spędzając wakacje w mieście, nad wodą czy w górach. Dla uczestników spotkania policjanci przygotowali kilka zadań. Za pomocą „pluszowego miasteczka” osiedlowy klub zamienił się w ulicę, gdzie dzieci dzielnie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych, zmieniały światła, odgrywały kierowców i pieszych oraz przeszły test ze znajomości znaków drogowych. Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej policjanci zapoznali dzieci z radami Sznupka, które wskazują jak uniknąć zagrożeń w czasie wakacji. Dzieci poznały m.in.: jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z osobą obcą i wśród rówieśników, gdzie bezpiecznie można się kąpać oraz co spakować do plecaka na górską wędrówkę a także, kiedy należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Najmłodsi ponadto poznali znaki jakie można spotkać przy akwenach wodnych i jakie jest ich znaczenie.

Wszystkim uczestnikom spotkania mundurowi wręczyli upominki w postaci odblasków, broszur informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i książeczek „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.