Wiadomości z Katowic

"Lato w mieście" z katowickimi policjantami

  • Dodano: 2020-08-21 08:15, aktualizacja: 2020-08-21 08:28

Katowicka policjantka spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, którzy wakacyjny czas spędzają w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach.

Celem spotkania były profilaktyczne zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku w mieście, nad wodą i w górach.

Tegoroczna akcja „Lato w mieście” zorganizowana przez Miejski Domu Kultury „Bogucice - Zawodzie” została pod hasłem „Kreatywne wakacje ze sztuką oraz kameralne wakacje na Zawodziu”. Celem zajęć jest rozwój talentów artystycznych młodych uczestników. Mając na względzie dobro młodych uczestników, spotkała się z nimi policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej z katowickiej komendy, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Policjantka za pomocą prezentacji multimedialnej z „Radami Sznupka” wskazała uczestnikom jakie w czasie wakacji czyhają na nich zagrożenia oraz jak ich uniknąć spędzając czas wolny w domu, nad wodą oraz w górach. Uczestnicy teraz wiedzą, że wybierając wypoczynek nad wodą należy wybrać plażę strzeżoną przez ratownika i kąpać się pod nadzorem rodzica, stosować się do zaleceń ratownika, regulaminu i oznaczeń kąpieliska. Natomiast wybierając się na wycieczkę w góry ważne jest m.in. by odpowiednio spakować plecak, zabrać ze sobą ciepłe ubranie, jedzenie i napoje. Założyć odpowiednie buty oraz sprawdzić prognozę pogody. Za pomocą komiksów policjantka omówiła z milusińskimi, jak należy bezpiecznie zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą, która np.: dzwoni do domu, proponuje spotkanie przez internet lub zaprasza do samochodu, aby podwieźć do domu.

Na zakończenie policjantka przygotowała konkurs z nagrodami. Zadaniem uczestników było rozwiązanie krzyżówki na czas. Pierwsze trzy osoby otrzymały drobne upominki akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki z zasadami bezpieczeństwa nad wodą i w górach, broszury „Bezpieczna woda” z Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.