Wiadomości z Katowic

Marihuana w paczkach po chipsach. Funkcjonariusze śląskiej KAS przechwycili narkotyki

  • Dodano: 2020-02-07 10:15

Nietypowy schowek kontra psi nos.

•             Funkcjonariusze śląskiej KAS ujawnili 261,1 grama suszu konopi indyjskich.

•             Narkotyk był ukryty w hermetycznie zamkniętych opakowaniach popularnej przekąski z ziemniaków.

•             Ukrytą marihuanę wywąchał Blant – czarny labrador śląskiej KAS, wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Mundurowi śląskiej KAS zatrzymali do rutynowej kontroli busa na trasie Cieszyn – Katowice. Podczas kontroli pasażerów i ich podręcznych bagaży Blant zainteresował się bagażem należącym do jednego z pasażerów. Dla mundurowych śląskiej KAS to był sygnał, że w bagażu mogą być ukryte środki odurzające. Blant to młody labrador, który został wyszkolony do wykrywania narkotyków. Potrafi wywąchać nawet najmniejszą ilość narkotyków.

Funkcjonariusze śląskiej KAS w bagażu ujawnili środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich (marihuany). Susz został ukryty w dwóch hermetycznie zamkniętych paczkach chipsów. Paczki wyglądały jakby były oryginalnie zamknięte. To miał być sposób na przewóz nielegalnych substancji. W sumie w dwóch paczkach mundurowi ujawnili 261,10 grama narkotyku. Szacunkowa wartość suszu konopi to blisko 8 tys. złotych.

Właścicielem środków odurzających okazał się 37 –letni mieszkaniec Śląska. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.