Wiadomości z Katowic

Marsz w strugach deszczu - dla życia i rodziny [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-06-16 16:15

Za nami kolejna edycja Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach, około 200 osób przeszło ulicami Katowic, by zamanifestować swoje poglądy. 

Msza, przemowy, wspólny marsz i piknik

Choć pogoda zdecydowanie nie dopisała, po mszy w Archikatedrze Chrystusa Króla około 200 osób wzięło udział w zaplanowanym marszu. Zgromadzona grupa, w asyście służb porządkowych zabezpieczających trasę przemarszu, wspierana przez orkiestrę dętą przeszła na rynek, a następnie, wzdłuż ulicy Kościuszki do parku, gdzie rozstawiono scenę i małe miasteczko namiotowe. 

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci - czytamy na stronie przedsięwzięcia. 

Marsz w ważnej sprawie 

Tegoroczny marsz objęty był patronatem arcybiskupa Adriana Józefa Galbasa oraz prezydenta Katowic, Marcina Krupy. Na stronie archidiecezji opublikowano dziś list przygotowany przez Episkopat Polski.

Obecnie jesteśmy świadkami narastającej presji zmiany prawnej ochrony ludzkiego życia w kierunku legalizacji zabijania dziecka w łonie matki. Jest to bardzo niepokojące i niezwykle groźne, dla bezpieczeństwa publicznego. Każdy człowiek dobrej woli powinien się temu sprzeciwiać. Życie bowiem, jako wartość naczelna każdego człowieka i fundamentalny element dobra wspólnego, jest dobrem podstawowym, górującym nad indywidualną wolnością innych. Nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka - czytamy we fragmentach. 

Marsz odbył się bez żadnych problemów - kontrmanifestacji, ani też większych utrudnień dla ruchu samochodowego. 

Po godzinie 15.30 w Parku Kościuszki zaczęła się część artystyczna, obejmująca m.in. występ mażoretek, pokazy capoeiry, a także występy muzyczne. Na scenie mają się pojawić m.in. God`s Property i Agush Project. 

W chwili publikacji tego materiału zza chmur wyszło słońce, więc spodziewamy się, że całe przedsięwzięcie odbędzie się bez komplikacji. 
 

Marsz w strugach deszczu - dla życia i rodziny [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również