Wiadomości z Katowic

Miejska Dżungla - akcja na katowickich parkingach

  • Dodano: 2019-12-11 07:45, aktualizacja: 2019-12-10 10:06

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach po raz kolejny wzięli udział w projekcie Urzędu Miasta w Katowicach „Miejska Dżungla”.

Celem tej akcji jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi

Podczas działań na parkingach galerii handlowych, policjanci wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach czuwali wraz z wolontariuszami nad prawidłowym korzystaniem z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Na kolorowym zdjęciu widać policjantkę z dwoma wolontariuszkami, stoją na parkingu na zdjęciu widać wolotariuszyki stojace na parkingu 

Policjanci asp. szt. Adrianna Mazur wraz ze st. sierż. Tomaszem Witańskim z Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy, przy wsparciu młodzieży z katowickich szkół, prowadzili akcję informacyjną w ramach XII edycji projektu „Miejska Dżungla”. Profilaktyczne działania skierowane do kierowców, miały na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych przez osoby do tego nieuprawnione. Zwracano również uwagę, czy kierujący parkując na tych miejscach, posiadają ważne karty parkingowe.

na zdjęciu widać nalepki i ulotkę na szybie samochodu

Za pomocą ulotek „Łam bariery nie przepisy” i naklejek „Nigdy nie parkuję na miejscu osoby niepełnosprawnej”, uczestnicy akcji próbowali dotrzeć do świadomości kierujących i zwrócić ich uwagę na bariery architektoniczne, przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Liczymy, że tego rodzaju działania, prowadzone w okresie przedświątecznym, pozwolą zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.