Wiadomości z Katowic

"Moc na Ty" z katowickimi dzielnicowymi

  • Dodano: 2021-11-18 06:15, aktualizacja: 2021-11-18 06:27

Dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach spotkali się z uczniami klas ósmych w ramach warsztatów antyprzemocowych.

Podczas zajęć młodzież uczona jest nie tylko jak radzić sobie z toksycznymi relacjami i przemocą w związkach oraz w rodzinie, ale również jak radzić sobie z własnymi często z negatywnymi emocjami.

To już kolejne spotkanie katowickich dzielnicowych z uczniami klas ósmych szkół podstawowych

Tym razem dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach spotkali się z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach. Sierż. szt. Sylwia Michalak oraz asp. szt. Tomasz Sołtysiak przeprowadzili warsztaty „Moc na Ty – (Nie)bezpieczne związki”. Celem warsztatów jest nauczenie młodzieży jak radzić sobie w toksycznych relacjach oraz z przemocą jaka może ich dotknąć w związkach lub w rodzinie. W trakcie warsztatów policjanci uczyli nie tylko jak i gdzie należy zgłosić się po pomoc, kiedy jest się ofiarą przemocy, ale również jak można pomóc innej osobie doświadczającej przemocy. Jak się okazało podczas zajęć, budowanie właściwych i bezpiecznych relacji z rówieśnikami, rodziną a także nowo poznanymi ludźmi jest bardzo ważne dla nastolatków. Mamy ogromna nadzieję, że zajęcia te pomogą w przyszłości młodzieży prawidłowo reagować na zagrożenia związane z przemocą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.