Wiadomości z Katowic

Mundurowi kontrolowali miejsca wskazane przez mieszkańców Osiedla Tysiąclecia

  • Dodano: 2022-12-23 07:30, aktualizacja: 2022-12-23 07:37

W czwartek dzielnicowi katowickiej siódemki uczestniczyli w działaniach, które miały na celu realizację wniosków w sferze porządku publicznego mieszkańców Katowic. To właśnie miejsca wskazane przez lokalną społeczność z Osiedla Tysiąclecia, były kontrolowane przez mundurowych.

Miejsca wskazane przez lokalną społeczność były kontrolowane przez mundurowych

W czwartkowe popołudnie dzielnicowi Komisariatu Policji VII w Katowicach spędzili na patrolowaniu przestrzeni publicznej, w której mieszkańcy oczekiwali zintensyfikowania liczby prewencyjnych kontroli. Współpraca Rady Dzielnicy Osiedla Tysiąclecia z Komendą Miejska Policji w Katowicach w ramach Rady Społecznej Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach pozwoliła na przekazanie przez Radnych Dzielnicowych, którzy są bezpośrednimi przedstawicielami mieszkańców listy miejsc, w których zasadnym było kierowanie policyjnych patroli.

Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji VII w Katowicach, Przewodnicy Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jak również Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, którzy odbywali służby terenowe - dbali o porządek we wskazanych miejscach. Działania objęły nie tylko sferę porządkową w okolicy punktów handlowych, terenów zielonych ale rówież bezpieczeństwo w ruchu drogowym na ulicach i w okolicy przejść dla pieszych. To już druga odsłona takich działań w tym roku. Analogiczne działania odbywały się w okresie letnim.

Oczekiwania społeczne w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego są niezwykle istotne i wpływają na utrzymanie stałego wysokiego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy może zasygnalizować naruszenie przepisów prawa czy też wskazać Policji inne niepożądane zjawisko w rejonie, w którym mieszka. Służy do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia w ramach platformy podejmowane są codziennie przez katowickich policjantów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Stary Chop

    Aha ktoś miesiąc temu zgłosił pijanych na skwerku i teraz bolicja sprawdziła i okazało się że nikogo tam nie ma... Czyli jak zwykle działania propagandowe mające wzbudzić poczucie bezpieczeństwa i podziw starych bab.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również