Wiadomości z Katowic

Na katowickim rynku pikietowano w sprawie obrony wolności Sudanu

  • Dodano: 2019-01-14 08:30, aktualizacja: 2019-01-17 08:42

W sobotnie przedpołudnie na katowickim rynku miał miejsce protest, pokojowa pikieta w obronie jednego z afrykańskich państw. Pikietowali jego mieszkańcy i Polacy, chcąc uświadomić wagę problemu.

Protestują nie tylko w Polsce, ale Umar al-Baszir zapowiada, że nie ustąpi

Mimo chłodu i niepogody pikietę obserwowało wielu przechodniów, byli też przedstawiciele kilku mediów regionalnych. Od wielu tygodni w Sudanie trwają rozmowy na temat zakończenia konfliktu, jaki istnieje na linii pomiędzy społeczeństwem, a władzami kraju, Prezydent Sudanu Umar al-Baszir, który rządzi tym krajem od trzech dekad, zapowiedział w poprzednią środę, na wiecu w Chartumie, że nie ulegnie masowym protestom i nie złoży dymisji, jak chcą tego tysiące mieszkańców Sudanu. Sytuacja jest napięta...

Jak czytaliśmy w informacjach prasowych poprzedzających pikietę:

Sudan, nasz kraj pochodzenia, przeżywa protesty przez ostatnie 3 tygodnie , które nadal trwają. Do tej pory ponad 50 młodych ludzi zostało zastrzeleni przez bojówkarzy reżimu żywą amunicją, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie.

Zapraszamy na godzinę solidarności z narodem Sudańskim walczącym w cywilny sposób przeciwko dyktatorowi, który rządzi w Sudanie od prawie 30 lat.

Protestujących wspierała m.in. posłanka Danuta Pietraszewska.

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również