Wiadomości z Katowic

O bezpieczeństwie na stoku z uczestnikami giełdy narciarskiej

  • Dodano: 2022-02-22 07:30, aktualizacja: 2022-02-22 07:40

Katowiccy policjanci po raz kolejny na Śląskiej Giełdzie Narciarskiej rozmawiali z wielbicielami śnieżnych sportów o bezpieczeństwie na stoku.

Dla dzieci i młodzieży przygotowali konkurs z nagrodami, w którym można było wygrać kaski narciarskie

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się profilaktyką społeczną katowickiej komendy po raz kolejny na giełdzie narciarskiej stworzyli stanowisko profilaktyczne, na którym promowali bezpieczne zachowania na stoku. Przypomnieli przepisy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku zgodnie z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a także w ruchu drogowym. Dla dzieci i młodzieży policjanci przygotowali konkursy z zakresu bezpieczeństwa na stoku, a także podczas zimowego wypoczynku. Nagrodą były kaski, bidony, worki, odblaski, breloki z nazwą kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Ponadto policjanci zapraszali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Śnieżny Dekalog” organizowany przez Komendę Główną Policji oraz rozmawiali z kierowcami o bezpiecznym podróżowaniu samochodem podczas ferii zimowych. Wielu z kierujących zainteresowanych było zmianami, jakie nastąpiły w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Odwiedzający giełdę otrzymali również ulotki z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), kolorowanki „Bezpieczne ferie zimowe”, czy naklejki ze Sznupkiem lub odznaką policyjną. Działania odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również