Wiadomości z Katowic

Odebrali 60 tys. złotych z kosza na śmieci. Rozpoznajesz ich?

  • Dodano: 2022-09-08 08:45, aktualizacja: 2022-09-08 08:54

Publikujemy wizerunek dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwo metodą na „policjanta”, którzy odebrali wrzucone do kosza na śmieci pieniądze.

Policjanci ustalili wizerunki dwóch mężczyzn, którzy podjęli pieniądze z kosza na śmieci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę oszustwa metodą na „policjanta”, do której doszło 1 czerwca 2022 roku. Na numer stacjonarny pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który potrzebował adresu do doręczenia. Po uzyskaniu od pokrzywdzonej informacji mężczyzna rozłączył się mówiąc, że przesyłka zostanie dostarczona do godz. 14.00. Po chwili na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚP, który w trakcie rozmowy telefonicznej przekonał pokrzywdzoną o tym, że pracują nad zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie mieli napadać na ludzi w ich mieszkaniach, rozpylając w środku gaz łzawiący, a mężczyzna przedstawiający się za kuriera należy właśnie do tej grupy.

Podczas rozmowy nieznany mężczyzna, podając się za policjanta, uzyskał informacje o posiadanych przez kobietę pieniężnych. Pokrzywdzona pojechała do banku w celu wypłacenia zgromadzonych na swoim koncie pieniędzy. W trakcie przejścia do banku w słuchawce telefonu usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako prokurator. Powiedział on, że  policjanci z CBŚP wpłacili na jej konto 28300 zł, które musi wypłacić. Pokrzywdzona i tym razem posłuchała oszusta i w dwóch bankach wypłaciła w sumie 60 tys. zł.  Pokrzywdzona wypłacone pieniądze wrzuciła do kosza na śmieci, znajdującego się przy ul. Młyńskiej 9 w Katowicach, skąd przestępcy zabrali pozostawione w koszu pieniądze.

Policjanci proszą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy: RSD 189/22.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kradziejki

    Wciąż o tym mówią, apele,akcje,i non stop ktoś daje sie nabrać. Moze to otepienie,moze poczatki demencji ze tyle osob idzie i wrzuca swój dorobek do kosza.Swoja drogą 60tyś bank chyba tak ot nie wyplaca,nalezy chyba wczesniej zgłosić do wyplaty większa sumę pieniędzy. Bankowcy też powinni być bardziej czujni i empatyczni,to ich forsa znika z banku,i jak rzada wyplaty sam jeden staruszek,to dopytać ,ostrzec czy wezwać policję. No i dziadki stary portfel a na koncie do kosza maja co włożyć...

  • zomo alert

    Jak do mnie ktoś dzwoni i mówi że jest z bolidzji to może co najwyżej usłyszeć dużą ilość słów wulgarnych które zna i których nigdy nie usłyszał. Wam też tak polecam moi drodzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.