Wiadomości z Katowic

Odprawa roczna katowickich policjantów

  • Dodano: 2023-02-10 06:30, aktualizacja: 2023-02-10 06:42

7 lutego br. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczysta odprawa, podczas której podsumowano roczną pracę katowickich policjantów za rok 2022. W spotkaniu wzięli udział m.in. dowódca śląskiego garnizonu nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski oraz zaproszeni goście.

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczysta odprawa

W naradzie podsumowującej wyniki uzyskane przez katowicki garnizon w 2022 roku wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn, Sekretarz Miasta Katowice Maciej Stachura, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Biskupski, Zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice Tomasz Kępa, przedstawiciele katowickich prokuratur – Anna Łukasik szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód, Danuta Dobosz szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, Joanna Sagan szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ, Sławomir Barnaś szef Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Komendant Straży Miejskiej Paweł Szeląg i Komendant Miejski PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski. Katowicką jednostkę reprezentowali Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski wraz ze swoimi zastępcami mł. insp. dr. Arturem Ormanem i mł. insp. Arkadiuszem Stępniem. W spotkaniu wzięli również udział komendanci wszystkich komisariatów w Katowicach wraz ze swoimi zastępcami, naczelnicy wydziałów katowickiej komendy, policjanci oraz pracownicy cywilni.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. Romanowi Rabsztynowi przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nadkom. Łukasza Frańczaka. Odprawę otworzył i przywitał przybyłych gości Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski. Następnie został zaprezentowany film przedstawiający podsumowanie pracy katowickich policjantów w ubiegłym roku. Po prezentacji filmu szef katowickich policjantów insp. Arkadiusz Konowalski omówił osiągnięcia ubiegłego roku. Jak podkreślił komendant, dzięki bardzo dobrej pracy wszystkich policjantów i pracowników katowickiej policji, udało się osiągnąć wyniki na bardzo wysokim poziomie. Wskazał również zadania i priorytety na rok 2023. Podziękował również za dotychczasową pracę wszystkim policjantom oraz przedstawicielom służb i instytucji na co dzień współpracującym z katowicką policją. Podziękowania skierował również do władz miasta za wsparcie przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W imieniu Prezydenta Miasta Katowice dr. Marcina Krupy głos zabrał Sekretarz Miasta Katowice Maciej Stachura, który podkreślił znakomitą współpracę z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Katowic. Pogratulował również osiągniętych wyników i zapewnił, że nadal wspierana będzie praca katowickich stróżów prawa. Gratulacje i podziękowania za współpracę i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Katowic złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Biskupski. Oficjalną część odprawy podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn, który również pogratulował osiągniętych wyników i podziękował za dotychczasową służbę. Scharakteryzował również najistotniejsze zadania dla funkcjonariuszy oraz motywował do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców stolicy Śląska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również