Wiadomości z Katowic

Pierwsi medycy na Śląsku już zaszczepieni!

  • Dodano: 2020-12-29 08:00, aktualizacja: 2020-12-29 08:19

W całej Polsce, w tym również w Śląskiem, ruszyły przedwczoraj szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków.

Jako pierwsza osoba w naszym w województwie szczepionkę przyjęła dr Dorota Blat ze szpitala MSWiA w Katowicach

Jak podkreśla lekarka, zdecydowała się na taki krok po to, by czuć się bezpiecznie, nie czuć się zagrożoną i aby bezpieczna była jej rodzina.

Obawiać się musimy choroby, a nie szczepionki – zaznacza dr Dorota Blat.

Jako drugi zaszczepił się przedwczoraj lekarz naczelny szpitala MSWiA dr Paweł Mieszczański, a następnie lekarz chorób zakaźnych prof. Włodzimierz Mazur oraz dyrektor placówki dr Piotr Grazda.

W sumie w województwie śląskim zaszczepiło się w niedzielę blisko 190 osób – 115 w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej, 50 w katowickim szpitalu MSWiA oraz po 10 pracowników szpitali w Częstochowie i Raciborzu. Akcja będzie kontynowania w kolejnych dniach, a placówki niebawem otrzymają kolejne szczepionki.

Szczepienie medyków

Jeszcze dzisiaj szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach priorytetowej grupy „zero”, która obejmuje personel m.in. szpitali, przychodni czy aptek. Chętnych do szczepień mogą zgłaszać online pracodawcy za pośrednictwem specjalnego formularza - https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl. Szczegółowe informacje na temat szczepień personelu medycznego znaleźć można tutaj.

gov.pl/szczepimysie – pierwsze źródło informacji o szczepieniach

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Właśnie dlatego informacje o jej przebiegu zamieszczane są na bieżąco na stronie gov.pl/szczepimysie. Znaleźć można tutaj najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.