Wiadomości z Katowic

Plenerowa sauna przy Stargańcu? To pomysł jednego z katowickich radnych

 • Dodano: 2021-01-22 13:45

Radny Dawid Kamiński wskazuje, że nie morsuje, nie morsował i nie zamierza tego robić. Ma za to inny pomysł. Chce, aby przy Stargańcu powstała plenerowa sauna. Złożył w tym celu stosowną interpelację.


Przypomnijmy, że Starganiec to popularny zbiornik wodny oraz ośrodek wypoczynkowy znajdujący się na pograniczu Katowic i Mikołowa. Ośrodek ten w czasach PRLu został założony przez Hutę Baildon. Miał służyć pracownikom wspomnianego zakładu. Niebawem przejdzie rewitalizację. Radny Dawid Kamiński zwraca uwagę, że postawienie tam sauny powinno wpisać się w odnowę tego miejsca.

Taka sauna bardzo dobrze działa m.in. przy Zalewie Balaton w Trzebini pod Chrzanowem. Od dłuższego czasu coraz popularniejsze staje się morsowanie, które jest uprawiane także przy Stargańcu. Postawienie takiej sauny w tym miejscu - w związku z trwającym procesem rewitalizacji - wydaje się ciekawym pomysłem – czytamy w interpelacji radnego.

Radny wskazał, że podobna sauna znajduje się nad Zalewem Balaton w Trzebini. 

Z tego co wiem jest to tam bardzo popularne miejsce, a przecież i u nas na Stargańcu nie brakuje morsów. Pomysł wart przemyślenia. Dodam, że korzystanie z sauny nad zalewem w Trzebini jest płatne, a zapotrzebowanie - szczególnie zimą - bardzo duże, co zmniejsza koszty utrzymania, a i wcale miasto nie musi być jej właścicielem – dodaje radny.
Co sądzicie o pomyśle radnego?

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • pablo

  A ja poprosze o 10 progow na odcinku owsiana - kosciuszki oraz z 6 jeszcze na ulicy panewnickiej do piotrowickiej ( za malo ich tam jest) oraz 20 sztuk progow zwalniajacych na laczniku z a4 (droga przez las) no i plus 25 progow od ostatniego ronda na panewnickiej w kierunku kochlowic Prosze, bardzo prosze ...Ten z radnych kto zglosi ten projekt/pomysl ma moj glos w wyborach .... a nie czekaj chyba nie mamy jow-ow ....

 • jasiu

  nie jestem zwolennikiem poprzedniego systemu ale za komuny wszystko sie kreciło....kradły poloki jak dzis kradna od1989r.wszystko zamkneli,wyprzedali,zlikwidowali dzis z polski to skansen...muzea,obozy,obchody tragedi obchodzone z wielka pompą.czy z lewa czy z prawa.. nic polska nie produkuje własnego wszystko zagraniczny kapitał nawet czesi produkuja skodawke czy rumuni dacie my mielismy np.star,nysa,sanok i wiele innych zakładów pracy gdzie poza praca było gdzies mozna wypoczac....w sumie poloki pojechały wypoczac na "zielona" wyspe tuska....jako siła robocza.....

 • pablo

  czesi produkuja skode ???a czyja wlasnoscia jest skoda ?rumuni dacie produkuja ?a czyja wlasnoscia jest dacia ?co ty p******isz czlowieku !!!!!!

 • Jarosław Duda

  Niech Pan buduje, ale za swoje pieniądze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.