Wiadomości z Katowic

Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników "Marszu Równości" i kibiców

  • Dodano: 2022-09-06 08:45, aktualizacja: 2022-09-06 09:17

Policjanci zabezpieczali przemarsz około 3,5 tys. uczestników "Marszu Równości", który w sobotę przeszedł ulicami Katowic. Wydarzenie było dużym wyzwaniem dla mundurowych, którzy dbali o bezpieczeństwo nie tylko osób biorących udział w imprezie, ale również mieszkańców stolicy Śląska. W tym samym dniu policjanci zabezpieczali również mecz towarzyski piłki siatkowej kobiet pomiędzy drużynami reprezentacji Polski i Bułgarii, a także Hokejową Ligę Mistrzów, gdzie na lodowisku Jantor GKS Katowice podjął szwajcarską drużynę ZSC Lions Zurych.

Za nami katowicki "Marsz Równości"

W sobotnie popołudnie prawie 600 policjantów zabezpieczało „Marsz Równości", który rozpoczął się o godzinie 13.00 w Parku Powstańców Śląskich. Ulicami Katowic przeszło około 3,5 tys. uczestników. Tuż przed 19.00 impreza zakończyła się pod pomnikiem Generała Jerzego Ziętka.

Na czas tego wydarzenia niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci. Aby zadbać o bezpieczeństwo osób przybyłych na marsz, do służby zostały skierowane liczne siły Policji. O bezpieczeństwo dbali mundurowi z oddziału i samodzielnego pododdziału prewencji oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, policji konnej, przewodnicy z psami służbowymi, policjanci z zespołu antykonfliktowego. W tłumie obecni byli policjanci nieumundurowani, po to, aby być jak najbliżej uczestników i z tej perspektywy dbać o ich bezpieczeństwo. Policjanci natychmiast reagowali na wszelkie sytuacje, które mogły stworzyć jakiekolwiek zagrożenie i nie dopuszczali do konfliktów. Podczas przemarszu nie odnotowano żadnych incydentów pomimo że na trasie przemarszu zorganizowane zostały 4 kontrmanifestacje.

Mecz towarzyski piłki siatkowej

Ponadto katowiccy policjanci zabezpieczali mecz towarzyski piłki siatkowej kobiet pomiędzy drużynami reprezentacji Polski i Bułgarii. Mecz, który rozegrany został w katowickim Spodku w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn przyciągnął do hali ponad 3,5 tys. kibiców siatkówki. I w tym przypadku zabezpieczenie odbyło się bez żadnych zakłóceń.

Hokejowa Liga Mistrzów

Natomiast późnym popołudniem mundurowi zabezpieczali Hokejową Ligę Mistrzów, gdzie na lodowisku Jantor GKS Katowice podjął szwajcarską drużynę ZSC Lions Zurych. Pomimo dużych emocji na trybunach, które zgromadziły 1,3 tys. kibiców i ostatecznym zwycięstwie katowickiej drużyny zabezpieczenie odbyło się bez bez incydentów i kibice wrócili bezpiecznie po meczu do swoich domów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również