Wiadomości z Katowic

Policjanci pojawili się na piknikach rodzinnych!

  • Dodano: 2024-05-31 10:15

Policjanci katowickiej komendy, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi, wykorzystują okazje do spotkań z mieszkańcami naszego miasta, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W ostatnim czasie można było ich spotkać na terenie katowickich szkół podstawowych podczas pikników rodzinnych.

Mundurowi wśród mieszkańców

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach w ostatnim czasie brali udział w wydarzeniach takich jak festyny rodzinne czy pikniki szkolne. Takie wydarzenia jak zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swój charakter spędzania wolnego czasu wśród zieleni oraz w strefach aktywności rodzinnej. Podczas takich wydarzeń uczestnicy, a w szczególności dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji. Jest to świetna okazja do promowania przedsięwzięć w wielu dziedzinach bezpieczeństwa, jakie są wdrażane przez profilaktyków katowickiej komendy oraz policjantów dzielnicowych. Mundurowi uczestniczyli w piknikach rodzinnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 oraz Szkole Podstawowej nr 27 w Katowicach.

O pracy policjanta i bezpieczeństwie

Mundurowi podczas wydarzeń dzielili się wiedzą oraz doświadczeniem, jakie każdego dnia przynosi praca policjanta. Podczas spotkań na stanowisku profilaktycznym dla najmłodszych uczestników profilaktycy oraz dzielnicowi przygotowali gadżety dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w internecie, bezpieczeństwa na drodze oraz odpowiedniego zachowania w kontakcie z osobą nieznajomą. Celem spotkań było przekazywanie uczestnikom praktycznych informacji na temat zasad bezpieczeństwa, szczególnie w aspekcie wypoczynku wakacyjnego. Obecni za swoją aktywność mogli liczyć na upominki oraz pamiątkowe zdjęcia. Jak zawsze podczas takich wydarzeń wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem cieszył się Sznupek – maskotka śląskiej Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również