Wiadomości z Katowic

Policjanci przypominają: hulajnogą tylko na trzeźwo!

  • Dodano: 2022-08-17 09:30

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadził działania sprawdzające trzeźwość osób korzystających z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów na terenie Katowic. Tylko podczas ostatniego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu aż 43 kierujących w stanie nietrzeźwości, bądź po spożyciu alkoholu. Łączna suma mandatów przekroczyła 60 tysięcy złotych. Zespół Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy przygotował spot jak prawidłowo i zgodnie z prawem korzystać z tej coraz popularniejszej formy transportu.

W weekend od 5 do 7 sierpnia katowicka drogówka sprawdzała trzeźwość kierujących

Badania stanu trzeźwości nie obejmowały tylko kierujących samochodami, ale również rowerami i hulajnogami elektrycznymi. To właśnie podczas sprawdzania trzeźwości rowerzystów i osób korzystających z hulajnóg elektrycznych zarejestrowano 43 pozytywne badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila grozi grzywna, której najmniejszy wymiar taryfikator określa jako 1000 zł. Powyżej 0,5 promila taryfikator stanowi stałą grzywnę na kwotę 2500 zł. W obu przypadkach mowa o kierowaniu rowerem lub hulajnogą elektryczną. W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci z drogówki nałożyli grzywny na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Dzięki skutecznym działaniom wyeliminowano z ruchu aż 43 osoby na "podwójnym gazie". Spośród ujawnionych przypadków znacząca większość to osoby, które korzystały z hulajnóg elektrycznych.

Policjanci na co dzień zajmujący się działalnością profilaktyczną katowickiej komendy przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach przygotowali spot, jak prawidłowo i zgodnie z prawem korzystać z coraz popularniejszych urządzeń do przemieszczania się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również