Wiadomości z Katowic

Policjanci szukają świadków dwóch zniszczeń mienia

  • Dodano: 2020-05-11 08:15, aktualizacja: 2020-05-11 07:34

Poszukujemy świadków dwóch zniszczeń mienia, do których doszło w nocy z 8 na 9 kwietnia i w okresie od 25 do 27 kwietnia.

W pierwszym przypadku doszło do zniszczenia elewacji budynku wielorodzinnego, a w drugim muru okalającego Bazylikę św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informację o tych zdarzeniach, prosimy są o kontakt


Policjanci Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy, poszukują świadków zniszczeń mienia, do których doszło na terenie Katowic w kwietniu 2020 roku. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 kwietnia, gdzie poprzez naniesienie grafiki i napisu „GKS Katowice” doszło do zniszczenia elewacji budynku wielorodzinnego przy ul. Zadole 44. Straty oszacowano na kwotę 4 tys. złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło w okresie od 25 do 27 kwietnia 2020 roku, gdzie poprzez naniesienie grafiki i napisu „GKS Katowice” doszło do zniszczenia muru okalającego Bazylikę św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP przy ul. Związkowej 20 w Katowicach. Straty oszacowano na kwotę ok. 90 tys. złotych.

Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami tych zdarzeń, lub mające informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców zniszczenia mienia, proszone są o kontakt z Wydziałem Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 37 37, 47 851 25 55 lub adres e-mail: kibice@katowice.ka.policja.gov.pl

Gwarantujemy anonimowość.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.