Wiadomości z Katowic

Przeładował 3 krotnie pojazd i skończył z mandatem

  • Dodano: 2024-06-28 09:45

Mandat, zakaz dalszej jazdy i skierowanie na badania techniczne to efekt kontroli pojazdu na DK 86 w kierunku Sosnowca. 46-letni kierujący zapomniał o dopuszczalnej masie ładunku, jaki może przewozić i przeładował go aż 3-krotnie. Jazda samochodem z takim ładunkiem zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że opisana kontrola drogowa, przeprowadzona przez policjantów katowickiej drogówki, będzie przestrogą dla innych kierujących, którzy zapominają o obowiązujących przepisach.

Zakaz dalszej jazdy i mandat

Policjanci katowickiej drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kontrolują nie tylko prędkość, z jaką poruszają się samochody na katowickich drogach, czy też stan trzeźwości kierujących, ale również stan techniczny pojazdów. Od sprawności samochodu, przewożonego ładunku i jego zabezpieczenia zależny nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się nim, ale również bezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas jednej z kontroli na DK 86 w kierunku Sosnowca został zatrzymany do kontroli samochód marki Iveco. Jak się okazała podczas kontroli, kierujący przewoził pojazdem nadmierny ładunek. Z dowodu rejestracyjnego wynikało, że dla tego pojazdu dopuszczalna ładowność to 725 kg. Mężczyzna przewożąc szpule z kablami, przekroczył dopuszczalną ładowność ponad 3-krotnie. Na pace przewoził również niezabezpieczony ładunek. Kierujący samochodem został ukarany mandatem karnym. Ponadto otrzymał zakaz dalszej jazdy samochodem i pojazd został skierowany na badania techniczne. Samochód z miejsca kontroli odjechał na lawecie, po wcześniejszym wezwaniu innego samochodu i przeładowaniu ładunku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również