Wiadomości z Katowic

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób mających trudności w komunikowaniu się

  • Dodano: 2020-02-17 09:00

Urząd Miasta Katowice informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej przez osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się.

Usługa ta realizowana jest przez dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Katowicach:

1. punkt przy ul. Hallera 28

2. punkt przy ul. Markiefki 44a .

Informujemy, że zgodnie z art. 8 ust. 8 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się może być udzielania nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z wyłączeniem nieodpłatnej mediacji, także poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

W mieście Katowice osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą osobiście zapisać się na wizytę do jednego z dwóch punktów nieodpłatnych porad prawnych zlokalizowanych na terenie miasta:

1) punkt przy ul. Hallera 28 (czynny w godzinach od 11.00 do 15.00)

2) Punktu przy ul. Markiefki 44a (czynny w godzinach od 9.00 do 13.00),

bądź umówić wizytę radcy prawnego w swoim miejscu zamieszkania w godzinach pracy ww. punktów.

W celu skorzystania z porady prawnej w ww. punktach należy najpierw umówić się na wizytę.

Zapisy na wizytę przyjmowane są w Urzędzie Miasta Katowice przy ul. Rynek 1 w Biurze Obsługi Mieszkańców – stanowisko „TOK-TU-TOK”, gdzie jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego.

Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki
w godzinach od 7.30 do 17.00 oraz w piątki w godzinach od 7.30 do 14.00.

Po umówieniu wizyty, do konkretnego punktu porad dostarczony zostanie tablet z funkcją tłumacza języka migowego w celu umożliwienia udzielanie porady prawnej przez radcę prawnego osobiście osobie mającej problem w komunikowaniu się. Bądź - w celu skorzystania z porady prawnej przez osobę doświadczającą problemów w komunikowaniu się w jej miejscu zamieszkania, radca prawny pojawi się w umówionym miejscu z urządzeniem pozwalającym na tłumaczenie języka migowego.

Zachęcamy osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się do osobistego korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie miasta Katowice!

Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również