Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rozpoczęła się procedura przetargowa na wynajem powierzchni pawilonu na katowickim rynku

  • Dodano: 2017-09-04 09:45

Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg, którego celem jest znalezienie najemców powierzchni użytkowej w obrębie pawilonu restauracyjnego przy Rynku 5.

To samo centrum Katowic, a właściwie serce metropolii. Utworzenie pawilonu restauracyjnego oznacza zamknięcie przebudowy rynku. Chcemy, by było to miejsce wyjątkowe, tętniące życiem, zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych i nocnych. Chcemy, żeby obiekt się wpisał w charakter tego miejsca - cały czas ożywiamy rynek, organizujemy wiele  imprez, jarmarków, koncertów i targów. Zmieniło się otoczenie, jest zieleń, słynne w całej Polsce palmy. Są miejsca, gdzie można odpoczywać, jak choćby przy Sztucznej Rawie. Pawilon restauracyjny ma być zwieńczeniem całości - mówi Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej urzędu Miasta Katowice.

Warunki przetargu dopuszczają możliwość wynajęcia jednego z lokali lub obydwu łącznie.  Miasto będzie jednak preferowało oferty złożone na  wynajem obydwu lokali, gdyż to daje lepsze gwarancje na spójną i wartościową ofertą kulturalną. Przyszły najemca będzie miał możliwość zagospodarowania przestrzeni znajdującej się przed najmowanym lokalem. Będzie musiał dokonać adaptacji lokali do prowadzonej działalności.

Przedmiotem ogłoszonego przetargu są:

- lokal usytuowany na parterze o powierzchni 101,56 m2 przeznaczony na kawiarnię, w którym ma być również prowadzona działalność o charakterze kulturalnym,

- lokal położony na piętrze o powierzchni 272,16 m2  przeznaczony na restaurację prowadzącą także działalność o charakterze kulturalnym. Przetarg wyklucza gastronomię typu fast food.

Ogłoszenie przetargowe znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice TUTAJ oraz na tablicy ogłoszeń w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice przy Rynku 1.

Budynek powstał na katowickim rynku - na przedłużeniu ul. Mickiewicza, tworząc historyczny układ północnej pierzei. Prace rozpoczęły się w październiku 2015 roku. Kubatura dwukondygnacyjnego budynku to 2560 m³. Obiekt składa się z części usługowej, przeznaczonej na gastronomię oraz toalety publicznej. Powierzchnia użytkowa wraz z toaletą wynosi 550 m². Adres budynku to Rynek 5. Koszt inwestycji to 4 466 824,65 zł.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.