Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ruszyła 9. edycja akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

  • Dodano: 2020-10-29 08:00, aktualizacja: 2020-10-26 20:32

20 października br. ruszyła dziewiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Akcja w szczytnym celu

Celem organizowanej przez Straż Graniczną akcji, która w tym roku potrwa do 20 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego tak bardzo brakuje, szczególnie w tym trudnym czasie - pandemii koronowirusa. Ponadto wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

W latach 2012 - 2019 w ramach akcji „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA” około 25 000 mundurowych krwiodawców, młodzież szkolna i akademicka, urzędnicy państwowi, członkowie Organizacji Społeczno - Wychowawczej "Strzelec", przedstawiciele lokalnych społeczności oddali 11 550 litrów krwi i jej składników.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

Policja zaprasza do przyłączenia się do akcji!

Ruszyła 9. edycja akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.