Wiadomości z Katowic

Ruszyły zapisy na ESOF 2024!

  • Dodano: 2024-06-03 10:15

Mieszkańcy Katowic i wszyscy zainteresowani najpoważniejszymi wyzwaniami stojącymi dzisiaj przed nauką, człowiekiem i światem mogą zgłosić swój udział w ESOF2024 – międzynarodowej otwartej debacie, która będzie gościła w Katowicach od 12 do 15 czerwca 2024 r. W 2024 roku Katowice to Europejskie Miasto Nauki.

Euro Science Open Forum w Katowicach

- W tym roku Katowice są Europejskim Miastem Nauki. Wcześniej tytuł ten dzierżyły takie miasta jak Barcelona, Monachium, Manchester czy Kopenhaga. Jednym z przywilejów bycia Europejskim Miastem Nauki jest możliwość goszczenia EuroScience Open Forum, konferencji kluczowej dla rozwoju nauki na naszym kontynencie, na którą zjeżdżają przedstawiciele różnych środowisk naukowych z całej Europy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Podobnie jak w przypadku wydarzeń związanych z Europejskim Miastem Nauki Katowice 2024 i organizacją 50 tygodni tematycznych, chcemy by w konferencji aktywny udział brali również mieszkańcy naszego miasta, dlatego już teraz zachęcam do rejestracji w wydarzeniu – dodaje prezydent.

EuroScience Open Forum (ESOF) to organizowana co dwa lata w kolejnym Europejskim Mieście Nauki konferencja, skupiająca najwybitniejszych badaczy z Europy i całego świata, którzy przy aktywnym udziale społeczeństwa definiują i wytyczają kierunki, w jakich zmierzać powinna nauka. W debacie uczestniczą zarówno praktycy jak i teoretycy oraz przedstawiciele biznesu, gospodarki, mediów, politycy odpowiedzialni za podejmowanie kluczowych decyzji, a także mieszkańcy miasta, województwa, społecznicy i osoby ciekawe nauki, będącej na wyciągnięcie ręki.

Pierwszy raz w Polsce

Po raz pierwszy w historii ESOF zagości w Polsce i w środkowej części Europy w dniach 12-15 czerwca 2024 r. Hasłem tegorocznej edycji konferencji jest: Życie zmienia naukę. Debata będzie się toczyła w sześciu głównych obszarach tematycznych, jakimi są: transformacja energetyczna, zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, przemiany w obrębie doskonałości naukowej, zdrowe społeczeństwo, transformacja cyfrowa. Przez trzy dni konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się liczne dyskusje, prelekcje, warsztaty i wystawy. Oficjalny program ESOF 2024, który znajduje się: TUTAJ.

ESOF2024 to efekt współpracy miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – lidera Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki 2024 oraz sześciu uczelni tworzących konsorcjum: Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii EuroScience, przy wsparciu ze strony Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, samorządu Województwa Śląskiego i licznych partnerów i patronów wydarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również